WSPOMNIENIE

Jublieusz 95-lecia Marianny

Uroczystość odbyła się w dniu 23 września 2016 r. w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania uczestników przez Dyrektora Teatru, Włodzimierza Ziółkowskiego, który jest jednym z wychowanków Jubilatki. Przestawił on, wspierany przez swoją asystentkę, informacje o Teatrze Szekspirowskim. Następnie Chór PG zaintonował pieśń „Gaudeamus igitur”, w której trakcie Jubilatka wkroczyła na scenę.

W dniu 23 września 2016 r. w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku miały miejsce szczególne uroczystości jubileuszowe, w których uczestniczyli: Jubilatka, świętująca 95-rocznicę urodzin oraz Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Jacek Namieśnik, Dziekan Wydziału ETI, prof. Jerzy Wtorek, profesorowie, będący wychowankami Pani Docent (B. Kostek, J. Papanikolaou, A. Czyżewski), przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów PG (SAPG), szefowie i pracownicy pomorskich firm oraz licznie zgromadzeni goście, w tym wielu absolwentów PG. Zdalnie uczestniczył prof. Henryk Skarżyński, szef Światowego Centrum Słuchu, który zalicza siebie do grona uczniów Pani Docent.

Spotkanie prowadzone przez wiceszefa SAPG, Georgisa Bogdanisa przebiegło
w niezwykle miłej, ale tez chwilami podniosłej i wzruszającej atmosferze. Rozpoczęło je odśpiewanie przez Chór PG hymnu „Gaudeamus igitur”, w trakcie którego Jubilatka wkroczyła na scenę Teatru. Odtworzono sfilmowane wspomnienia Jubilatki, obecnej w trakcie całego wydarzenia na scenie Teatru, wysłuchano okolicznościowych wystąpień i laudacji. Galę jubileuszową uświetnił wspaniały koncert w wykonaniu światowej sławy pianisty, Janusza Olejniczaka. W kulminacyjnej fazie, przy otwierającym się dachu Teatru, wniesiono tort urodzinowy, ozdobiony wizerunkiem dobrze znanego absolwentom podpisu byłej Pani Prodziekan i Prorektor, w charakterystycznym kolorze zielonego atramentu.

Na temat dokonań Pani Docent oraz Jej Małżonka, doc. Gustawa Budzyńskiego można przeczytać w tekście laudacji, której fragmenty wygłosił
prof. A. Czyżewski.

WSPOMNIENIE

Zapis wideo uroczystości Jubileuszu

Galeria zdjęć